اسب دوم را در تصویر تشخیص دادید؟ جزو 1 درصد افراد تیزبین جهان هستید

خط سلامت: تست قدرت دید میزان دقت و تمرکز افراد را در تشخیص تصاویر می سنجد.این آزمون ها سبب افزایش عملکرد مغز می شود.

اسب دوم را در تصویر تشخیص دادید؟ جزو 1 درصد افراد تیزبین جهان هستید

تست قدرت دید انواع مختلفی دارد که تیزبینی افراد را مورد آزمون قرار می دهد. هرچقدر عملکرد بینایی قوی تر باشد نشان دهنده قوی تر بودن عملکردهای مغزی نیز می باشد.

به گزارش خط سلامت تست قدرت دید اسب در این مطلب آورده شده است.

تست قدرت دید اسب

تست قدرت دید اسب دوم یکی از انواع تست های بینایی است. به باور محققان معماها و سوالات هوش، منطق و استدلال شما را تقویت می کنند پازل ها برای تمرین مغز ساخته می شوند. جدول کلمات متقاطع، معماها، جستجوی کلمات و مسائل منطقی همگی می توانند بخش های مختلف مغز شما را فعال کنند و به شما کمک کنند تا مهارت های تفکر انتقادی و تحلیلی خود را تقویت کنید.

توهمات نوری اغلب فقط کمی سرگرم کننده هستند، اما برای دانشمندان نیز ارزش واقعی دارند. پازل های مغزی به محققان کمک می کند تا بر عملکرد درونی ذهن و نحوه واکنش آن به محیط اطراف، احاطه پیدا کنند. در سال 2017، دانشمندان کیم رانسلی و الکس او. هولکامب، از دانشگاه سیدنی، اهمیت توهمات را برای درک ما از مغز برجسته کردند.

تست قدرت دید و توهمات دیداری

این زوج در The Conversation نوشتند: توهمات نوری و تصاویری شبیه اسب امروز، به ما نشان می دهد که ما به واقعیت دسترسی مستقیم نداریم. آنان به این نتیجه رسیدند که مغز به جای ارائه اطلاعات، از چشمان به مانند دوربین استفاده می کند و تلاش می‌کند تا مشخص کند چه چیزی در خارج وجود دارد. وقتی اطلاعاتی که وارد چشم می شود مبهم است، مغز باید حدس های دقیقی بزند. اما ما با کاهش فعالیت های مغزی مانع از عملکرد صحیح مغز می شویم. به طوری که در نهایت مغز می تواند پدیده های بزرگتر ا تنها تشخیص دهد و از دیدن جزئیات ناتوان شود.

در این تصویر دو اسب یا horse حضور دارند. شما باید بتوانید اسب دوم را مورد شناسایی قرار دهید. البته ممکن است اسب دوم، واقعی نباشد. شما باید هر احتمالی را در نظر بگیرید. اینجا قدرت دید و تمرکز شما حرف اول را می زند.  اگر آماده هستید با دقت به تصویر تست قدرت دید با اسب دوم نگاه کنید. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: چشمک

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان