پیر به نظر رسیدن را دوست ندارید؟ این ۵ عادت شما را پیر و سن بالا نشان می دهد!

خط سلامت: پیری بخشی از روال طبیعی زندگی و عمر است اما برخی افراد از این دوره واهمه دارند. برای اینکه افراد دوران پیری را به بهترین شکل سپری کنند باید برخی نکات سبک زندگی و تغذیه ای را رعایت کنند.

پیر به نظر رسیدن را دوست ندارید؟ این  ۵ عادت شما را پیر و سن بالا نشان می دهد!

پیری سن دقیقی ندارد. برخی افراد بنا به دلایلی زودتر پیر می شوند و احساس ناتوانی و کهولت می کنند.

به گزارش خط سلامت پیری با برخی اصلاحات در زندگی به تعویق می افتد.

پیری و سبک زندگی

پیری صرفا به سن بالا داشتن نیست. برخی افراد نسبت به سنشان پیرتر هستند. دلایل زیر در پیری زودرس افراد موثر است:

رژیم غذایی نامناسب

همه ما می دانیم که رژیم غذایی نامناسب برای بدن ما عالی نیست. اما به نظر می رسد که از دست دادن سریع و مکرر و افزایش وزن مجدد باعث می شود که پیرتر به نظر برسیم، یا حداقل اگر کاهش وزن بیش از ۶ کیلوگرم در یک سال باشد پیر به نظر می رسید.

 از دست دادن وزن زیاد

عاداتی که شما را پیر نشان می دهد، طبق مطالعه ای که توسط دکتر گایورون انجام شده، از دست دادن وزن زیاد نیز باعث شل شدن پوست و پیر به نظر رسیدن تان می شود. بنابراین باید تلاش کنید تا وزن مناسب تان را حفظ کنید و به یک بارگی وزن کم نکنید. بلکه روند کاهش وزن را آهسته ادامه دهید.

سبک زندگی نادرست

عاداتی که شما را پیر نشان می دهد، عادت های روزمره بر ظاهر سنی تأثیر دارد. با توجه به یافته های این مطالعه، سیگار کشیدن نیز در پیر به نظر رسیدن صورت  شما نقش بسزایی دارد.از دیگر عواملی که به پیری صورت کمک می کند: قرار گرفتن در معرض آفتاب، استفاده از داروهای ضد افسردگی و مصرف الکل است.

استرس

عاداتی که شما را پیر نشان می دهد، موقعیت هایی که باعث طولانی شدن استرس و اضطراب می شوند نیز می توانند بر روی ظاهر صورت تأثیر بگذارند.

برخی از تحقیقات نشان می دهند که طلاق، بدهی ، شغل نامناسب و اندوه در تغییر چهره نقش زیادی دارند. این مسائل منجر به افزایش چین و چروک، آکنه، ناخن های شکننده، کهیر و حتی ریزش مو می شود. به علاوه، افرادی که استرس زیادی دارند، تمایلی به رسیدگی به پوست خود ندارند که این وضعیت می تواند پوست تان را پیر تر کند.

خوردن زیاد قند

هنگامی که قند مصرف می کنید، آنها به گلوکز در بدن شما تبدیل شده و وارد جریان خون می شوند، سپس به پروتئین های پوست متصل می شوند. پس از اتصال، آنها مولکولهای جدیدی به نام محصولات نهایی گلیکاسیون پیشرفته یا AGE ها تشکیل می دهند. این چه ارتباطی با چهره شما دارد؟

عاداتی که شما را پیر نشان می دهد، هرچه قند بیشتری مصرف شود، پوست پیرتر می شود. در واقع مصرف بیش از حد قند منجر به ایجاد چین و چروک  وشل شدن پوست می شود. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است. 

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان