۹ عادت که افراد با اعتماد به نفس را متفاوت می کند

خط سلامت: اعتماد به نفس تکیه به توانایی ها و باور خود است. افراد موفق اعتماد به نفس بالایی دارند زیرا آن ها مهم تر از هر چیز دیگر اول خود را باور دارند و به مهارت های خود ایمان دارند .

۹ عادت که افراد با اعتماد به نفس را متفاوت می کند

اعتماد به نفس با انجام برخی رفتار های و عادات روزانه همراه است. افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند در موقعیت های اجتماعی موفق تر هستند.

به گزارش خط سلامت اعتناد به نفس در افراد نشانه های ظریفی دارد.

اعتماد به نفس و نشانه ها

اعتماد به نفس بر رفتار و طرز نگرش افراد تاثیر می گذارد. نشانه های زیر در افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند دیده می شود:

اول مراقب خود و بعد مراقب دیگرانند

افراد با اعتماد به نفس می‌‌دانند که مراقبت از خود پیش از بقیه خودخواهی نیست. در واقع، بدون مراقبت از خود، آنها چیز زیادی برای دادن به دیگران نخواهند داشت! اگر می‌‌خواهید بدن و ذهن خود را با قدرت کافی تغذیه کنید و همچنان پرتویی از آفتاب باشید که می‌تواند دیگران را تغذیه کند، مراقبت از خود بسیار مهم است.

لباسی می‌پوشند که در تن‌شان راحت باشد

وقتی لباس راحت به تن‌مان است، احساس خوبی داریم.  این برای هر کس و در هر موقعیتی متفاوت به نظر می‌‌رسد. افراد با اعتماد به نفس کاری به مد و فشن ندارند و آنچه را که دوست دارند، می‌‌پوشند. آدم‌های با اعتماد به نفس برای تعیین استایل خود زمان می‌گذارند و در عین راحتی متفاوت و جذاب به نظر می‌رسند.

روز خود را با هدف شروع می‌‌کنند

افراد با اعتماد به نفس به سادگی از رختخواب بیرون نمی آیند  آنها با هدف بیدار می‌ شوند. آیا تا به حال توجه کرده اید که چگونه است که انگار برخی از افراد حرکت بعدی خود را می‌‌دانند؟ وقتی هر روز را با هدفی شروع می‌‌کنید، این اتفاق می‌‌افتد. یک فرد با اعتماد به نفس همیشه آنچه را که قصد دارد در 24 ساعت آینده انجام دهد برنامه ریزی می‌‌کند. این بدان معنا نیست که آنها هرگز انعطاف پذیر نیستند. در واقع آنها روزشان هدفمند است. خواه این یک هدف کوچک مانند تکمیل یک کار باشد و خواه یک کار بزرگتر در محل کار.

زمان را به طور موثر اولویت بندی و مدیریت می‌ کنند

مدیریت زمان مهارتی است که افراد کمی به آن تسلط دارند. اما افراد با اعتماد به نفس؟ خب، به نظر می‌‌رسد که آنها ساعات بیشتری در طول یک روز نسبت به بقیه ما دارند. این افراد انگار که اصلا عجله ندارند. و دلیل این امر بسیار ساده است: آنها واقعا عجله ندارند و همه چیز را در زمان مشخص شده انجام داده‌اند! پیشهاد می کنیم این ۷ عادت منفی را کنار بگذارید و با اعتماد به نفس جلوه کنید.

داشتن هدف برای روز یک چیز است، اما حفظ آن؟ خب این سخت‌تر است! افراد با اعتماد به نفس می‌ دانند که حفظ یک برنامه منظم می‌تواند سخت باشد. به همین دلیل است که کار کوچکی به نام خودگویی مثبت انجام می‌‌دهند.

گفتن اینکه “من توانمندم” یا “من فلان چیز را دارم”، ذهن آنها را تشویق می‌ کند که در مسیر حرکت کنند و پیش بروند. خودگویی مثبت تمجدید و تعریف کاذب نیست – بلکه در واقع به معنای شناخت توانایی‌ها و ارزش‌های خود است. افراد با اعتماد به نفس هر روز از خودگویی استفاده می‌کنند، حتی اگر دنیا علیه آنها باشد.

شادی آنها وابسته به هیچ عامل بیرونی نیست

اتکا به افراد دیگر برای داشتن احساس خوب همیشه فقط یک افزایش موقت سروتونین به شما می‌‌دهد. شما باید شادی را در درون خود پیدا کنید. این دقیقاً همان کاری است که آدم‌های با اعتماد به نفس انجام می‌ دهند: آنها خودشان را به عنوان منبع شادی انتخاب می‌‌کنند. احساس شما نسبت به خودتان تنها چیزی است که اهمیت دارد.

وقتی کسی برای احساس خوبی که در مورد خودش دارد به شرایط خارجی وابسته نیست، مردم متوجه می‌‌شوند. به همین دلیل است که آنها با اعتماد به نفس دیده می‌‌شوند.

روی نقاط قوت خود تمرکز دارند

افراد با اعتماد به نفس نقاط قوت خود را در زندگی روزمره‌شان می‌گنجانند. آنها به جای تمرکز روی نقاط ضعف‌شان، تمام انرژی خود را صرف نشان دادن مهارت‌های خود می‌‌کنند. ممکن است از نظر شما اینطور به نظر برسد که آنها در همه چیز عالی هستند. اما این فقط به این دلیل است که شما فقط آنچه آنها نشان می‌ دهند را می‌‌بینید.

تمرکز بر نقاط قوت نیز به معنای نادیده گرفتن زمینه‌های بهبود نیست. افراد با اعتماد به نفس برای مقابله با نقاط ضعف خود به انرژی و اعتماد به نفس خوبی که از نقاط قوت خود به دست می‌ آورند تکیه می‌‌کنند.

اعتماد به نفس را نشان می‌ دهند

اکثر افراد با اعتماد به نفس از قدرت باورنکردنی تجسم استفاده می‌‌کنند: آنها نشان می‌ دهند که اعتماد به نفس زیادی دارند.  خواه به تلقین اعتقاد داشته باشید و خواه نه، تحقیقات نشان می‌ دهد که خودگویی مثبت می‌ تواند عزت نفس پایین را بهبود بخشد. هنگامی که حس عمیقی از اعتماد به نفس را در درون خود القا کنید، بر احساس واقعی درونی‌تان تأثیر می‌‌گذارید.

آنها خوش بین هستند

افراد با اعتماد به نفس از تأثیری که اعمالشان بر ذهنیت آنها می‌ گذارد و دیگران آنها را چگونه می‌ بینند آگاه هستند. به همین دلیل یکی از عادات روزمره آنها خوش بین بودن است. افرادی که اعتماد به نفس دارند در واقع کارهای مثبتی برای خود و دیگران انجام می‌ دهند. آنها از آدم‌ها تعریف و تمجید می‌ کنند و از مردم برای انجام ساده ترین کارها تشکر می‌ کنند. آنها از کلام مثبت استفاده می‌ کنند، لبخند می‌ زنند و دوستانه برخورد می‌ کنند. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: خبرنامه

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان