2 قسمت مرغ که نباید به آن لب بزنید/ مضر ترین قسمت مرغ را بشناسید

خط سلامت: مرغ از منابع غذایی سالم و سرشار از مواد مغذی است اما دو قسمت آن را نباید خورد.

2 قسمت مرغ که نباید به آن لب بزنید/ مضر ترین قسمت مرغ را بشناسید

مرغ از پرمصرف ترین منابع پروتئینی در دنیا است که به عنوان گوشت سفید نیز نشاخته می شود. این منبع پروتئینی جایگزین خوبی برای گوشت قرمز برای افرادی است که از خوردن آن منع شده اند.

به گزارش خط سلامت مرغ در کنار همه فوایدش دارای مضراتی نیز است. دو قسمت مرغ برای انسان به ویژه کودکان بسیار مضر است. پوست و جگر مرغ نباید خورده شود. پوست مرغ به علت تجمع آنتی بیوتیک ها و جگر مرغ در صورت تیره بودن رنگ نباید مصرف شود.

مرغ و 2 قسمت مضر

دو قسمت مرغ که برای انسان به ویژه کودکان مضرتر است پوست و جگر آن است.استاد بیماری های طیور و رئیس سابق دانشکده دامپزشکی دانشگاه قاهره، دو قسمت خطرناک مرغ را فاش کرد.

مرغ به عنوان یکی از بهترین جایگزین‌ها برای خوردن گوشت در نظر گرفته می‌شود، چرا که به دلیل داشتن درصد چربی‌های اشباع کمتر، علاوه بر داشتن درصد اسیدهای چرب امگا ۶، مصرف مرغ به جای گوشت، ترجیح داده می‌شود، زیرا حاوی پروتئین ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی ضروری است، از جمله روی، مس، آهن، ویتامین‌های گروه B و غیره.

دو قسمت مرغ که برای انسان به ویژه کودکان مضرتر است پوست و جگر است.

دکتر مصطفی بسطامی، استاد بیماری‌های طیور و رئیس سابق دانشکده دامپزشکی دانشگاه قاهره، دو قسمت خطرناک مرغ را فاش کرد که هنگام خوردن آن سلامت انسان به ویژه کودکان را تهدید می‌کند.

دکتر بسطامی گفت: دو قسمت مرغ که برای انسان به ویژه کودکان مضرتر است پوست و جگر است. تحقیقات نشان داده است پوست و جگر مرغ دو قسمتی از مرغ هستند که حاوی بیشترین غلظت آنتی بیوتیک و داروهایی هستند که به مرغ داده می‌شود.

وی ادامه داد: گوشت مشکلی ندارد، زیرا باقیمانده دارویی موجود در آن ناچیز است، پوست اصلا سالم نیست و عضوی است که بیشترین باقیمانده دارویی را دارد.

بسطامی با بیان اینکه رنگ جگر سالم باید قهوه‌ای روشن باشد، تصریح کرد: اگر رنگ آن احتقان یا تیره یا دارای جوش است باید دور ریخته شود و مصرف نشود. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: صدآنلاین

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان