رفتار درست در مواجه شدن با قهر مردان چیست؟

خط سلامت: قهر کردن مردان در زندگی زناشویی یکی از دغدغه های زنان است که نمی دانند نسبت به این مسئله چه واکنشی نشان دهند.

 رفتار درست در مواجه شدن با قهر مردان چیست؟

قهر کردن مردان ناشی از جر و بحث، دعوا، وجود تعارضات و .. است .درک زنان در این دوره و نحوه برخورد آن ها با مردان اهمیت زیادی در حل و فصل مشکلات دارد.

به گزارش خط سلامت روش های مناسبی برای درک مردان در زمان قهر وجود دارد.

قهر کردن مردان و نکاتی آموزنده برای زنان

قهر کردن مردان با رفتارهای مناسب و به جای زنان حل می شود. نکات زیر بهترین راه حل ها برای مواجهه با قهر مردان است:

آن ها را درک کنید:

 در این گونه مواقع بهتر است احساس و موقعیت ان ها را درک کنیم. و مردها را مورد تمسخر قرار ندهیم. ممکن است از نظر ما این قهر مسخره بیاد ولی برای آن شخص مسئله ی مهمی بوده است که باعث رنجشش شده است. و طبیعتا او نیز از شما انتظار دارد که احساسش پذیرفته شود و درک شود.

منعطف و آرام باشید:

هنگامی که شوهرتان از دلیل قهرکردنش به شما میگوید و شاید یک رفتار شما را زیر سوال می برد، بهتر است حالت تدافعی نداشته باشیم و سعی کنیم از دید او به مسائل نگاه کنیم. آرام بودن سخت است ولی کاری که یک زن عاقل و بالغ انجام می دهد منتظر ماندن تا زمانی است که وضعیت آرام می شود.

قلق شوهرتان را بدانید:

 توصیه هایی که راجع به روابط می‌شود، چیزی نیست که در همه افراد صدق کند. و باتوجه به شخصیت و روابط ممکن است متفاوت باشد. اگر از چیزی نتیجه گرفتید، به همان ادامه دهید؛ اگر چنین نبود، چیز دیگری را امتحان کنید. صحبت روش بسیار خوبی است که البته برخی روشهای دیگری را ترجیح می‌دهند. برخی از افراد به خصوص مردان درونگرا ترجیح میدهند وقتی از موضوعی ناراحت یا عصبانی هستند کمی تنها باشند و از همسرشان فاصله بگیرند تا آرام شوند و ناراحتیشان فروکش کند.

ویژگی های مثبت شوهرتان را ببینید:

وقتی شوهرتان زیاد قهر میکند و زود ناراحت میشود، طبیعتا یکی از افکاری که به ذهن شما در مورد او خطور میکند این است که شوهرتان بیش از حد حساس است. اگرچه این تفکر تا حدی میتواند درست باشد. اما لازم است به این نکته توجه داشته باشید که هیچکس کامل و بدون نقص نیست و مسلما هر فردی در کنار ویژگی های مثبت شخصیتی، نقاط منفی نیز دارد. پس به جای اینکه بر صفت قهرو بودن و حساس بودن شوهرتان تمرکز کنید، سعی کنید ویژگی های مثبت و دوست داشتنی او را بیشتر مرور کنید و از افکار منفی فاصله بگیرید. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: نی نی بان

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان