مصرف نرمال روزانه چای سبز چقدر است؟

خط سلامت: چای سبز یکی از انواع چای است که به عنوان اکسیر جوانی شناخته می شود. چای سبز سرشار از آنتی اکسیدان است.

مصرف نرمال روزانه چای سبز چقدر است؟

چای سبز متابولیسم بدن را افزایش می دهد در نتیجه برای کاهش وزن مفید است. چای سبز تاثیر به سزایی در برخی بیماری ها دارد.

به گزارش خط سلامت مصرف چای سبز درزمان قاعدگی برای زنان مفید است.

چای سبز و قاعدگی

چای سبز به بهبود نشانه های قاعدگی کمک می کند. دربخش زیر به برخی از خواص چای سبز در دوره قاعدگی پرداخته شده است:

آرام کردن عضلات

در طول پریود، ماهیچه ها دچار گرفتگی می شوند که باعث درد و ناراحتی می شود. نوشیدن چای سبز داغ می تواند عضلات را شل کرده و درد را کاهش دهد.

آرامش ذهن

خلق و خوی زنان در دوران قاعدگی تغییر کرده و ثابت نمی ماند و این به دلیل تغییرات در سطوح هورمونی است. چای سبز دارای تیانین است که خلق و خو را بالا می برد و اعصاب را آرام می کند.

کاهش خونریزی

مصرف منظم چای سبز در حد اعتدال باعث افزایش جریان خون سالم می شود. چای سبز سرشار از ویتامین K و منیزیم است که به انعقاد خون کمک می کند و جریان قاعدگی شما را کاهش می دهد.

کاهش نفخ

چای سبز یک ادرارآور طبیعی است که به کاهش احتباس آب، کاهش نفخ و کاهش درد پریود کمک می کند.

تهیه چای سبز در دوران پریود

روش اول

آب را بجوشانید و مقداری زنجبیل در آن رنده کنید. بگذارید آن زنجبیل 1-2 دقیقه در آب بماند؛ سپس برگ های تازه چای سبز را به آن اضافه کنید و روی ظرف را بپوشانید. بعد از چند دقیقه برگ ها را صاف کرده و چای داغ را میل کنید.

روش دوم

آب را بجوشانید و مقداری زنجبیل را در آن رنده کنید. بگذارید مدتی بجوشد. سپس زنجبیل را صاف کرده و آب آن را به فنجان اضافه کنید. یک کیسه چای سبز بردارید و آن را به فنجان اضافه کنید. برای مزایا و طعم بیشتر می توانید به آن لیمو و عسل را اضافه کنید.

چای سبز برای دوره های نامنظم

افسانه های زیادی در مورد مصرف چای سبز برای دوره های نامنظم وجود دارد. چای سبز در واقع می تواند بر سطح هورمونی تأثیر بگذارد، اما نمی تواند باعث پریود شود. بدون شک، چای سبز در این دوره برای متعادل کردن هورمون‌های شما عالی است، اما نمی‌تواند پریود شما را تحریک یا به تعویق بیندازد. در چنین مواردی باید با متخصص زنان مشورت کنید.

اثرات جانبی چای سبز بر پریود

آیا نوشیدن چای سبز در دوران قاعدگی بی خطر است؟ چای سبز در صورتی که در حد اعتدال مصرف شود بی خطر است. با این حال مصرف بیش از حد این چای می تواند عوارض جانبی برای بدن داشته باشد.

تانن های موجود در چای سبز به آهن متصل می شوند و از جذب آن توسط بدن ما جلوگیری می کنند. این اتفاق می تواند سطح آهن بدن را مختل کند و شانس ابتلا به کم خونی را افزایش دهد.

از آنجایی که از دست دادن خون در دوره قاعدگی زیاد است، یک زن نمی تواند کمبود آهن را تامین کند. بنابراین به یاد داشته باشید، چای سبز را حتما باید در حد اعتدال مصرف کنید.

مصرف ایده آل چقدر است؟

مصرف دو فنجان چای سبز در روز در طول پریود بی خطر در نظر گرفته می شود.

احتیاط: از مصرف بیش از سه فنجان چای سبز در روز خودداری کنید چرا که می تواند سلامت کبد شما تهدید کند.

چای سبز یک نوشیدنی جادویی برای آرامش ذهن و بدن شماست. هر چیزی مزایا و معایب خود را دارد، چای سبز نیز همینطور. اگر آن را درست مصرف کنید، در روزهای ناراحت کننده قاعدگی یگ گزینه عالی برای کاهش درد شما است. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

منبع: بهداشت نیوز

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان