میل جنسی پایین زنان به 3 عامل مربوط است / این یافته را جدی بگیرید

خط سلامت: میل جنسی زنان از مردان پائین تر است. مطالعات دلایل متعددی را برای علت میل جنسی پائین تر زنان نسبت به مردان نشان می دهد.

میل جنسی پایین زنان به 3 عامل مربوط است / این یافته را جدی بگیرید

میل جنسی تحت تاثیر عوامل شناختی و اجتماعی و عوامل زیستی مانند میزان ترشح هورمون ها،  قرار دارد.

میل جنسی زنان

محققان می گویند: درمان میل جنسی پایین زنان با چیزهایی مانند دارو، افزایش هورمون تستوسترون، به اندازه کافی موثر نیست زیرا دلایل مهمی از جمله نابرابری‌های جنسیتی میل جنسی را در زنان کاهش می دهد.

عوامل کاهش دهنده میل جنسی

به گزارش خط سلامت محققان روی سه عامل که تأثیر منفی بر میل جنسی دارد، تمرکز کرده اند. این عوامل عبارت است از:

عوامل فردی مانند استرس یا عدم تعادل هورمونی

عوامل بین فردی مانند روابط یا مسائل خانوادگی

عوامل اجتماعی

از بین این عوامل، عوامل فردی و بین فردی معمولاً به عنوان توضیحی برای کاهش میل جنسی زنان در نظر گرفته می شود در حالی که عوامل اجتماعی تا حد زیادی نادیده گرفته شده است.

عوامل اجتماعی و کاهش میل جنسی زنان

محققان اخیرا برای آزمایش اینکه آیا عوامل اجتماعی مانند تقسیم نابرابر کار خانگی، می‌تواند میل جنسی پایین را در زنان توضیح دهد، پژوهش انجام دادند.

نتایج این پژوهش نشان داد، زنانی که تمام کارهای خانه را به تنهایی انجام می دادند، کاهش میل جنسی را گزارش کردند. این زنان وظایف خود را ناعادلانه و همسر خود را غیر همدل می‌دانستند که هر دو با میل جنسی پائین تر همراه بود.

بهبود میل جنسی زنان

برای داشتن یک رابطه شاد و از نظر جنسی سالم، زوج ها باید تمام تلاش خود را برای تقسیم عادلانه کار خانگی انجام دهند. مردان می توانند با نشان دادن تمایل خود به انجام کارها به صورت گروهی، همه جنبه های رابطه از جمله رابطه جنسی را بهبود بخشند. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
گزارش ویژه
پادکست
اتاق درمان