بهترین کاهش دهنده اضطراب آخر سال

خط سلامت: هر درد و مشکل که دارید با این اتخاب در دسترس ممکن است، اما یکی دیگر از ویژگی های ماست که کمتر از آن با خبرید مربوط به رابطه ماست و سلامت مغز و روان است.

بهترین کاهش دهنده اضطراب آخر سال

به گزارش خط سلامت ماست به دلیل خاصیت ضد التهابی اش اثرات مفیدی بر بدن و بخصوص کاهش اضطراب دارد. در روزهای پایانی سال که استرس های بیشتر وارد شدن به سال جدید را دارید از ماست غافل نشوید.

ماست

ماست حاوی باکتری‌های مفید لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتر است. مطالعات نشان می‌دهند این باکتری‌ها و محصولات تخمیری تاثیر مثبتی بر سلامت مغز دارند.

همچنین بررسی‌ها نشان می‌دهد ماست و دیگر محصولات لبنی اثر ضد التهابی بر بدن ایجاد می‌کنند. تحقیقات ثابت کرده‌اند التهاب مزمن تا حدی باعث ایجاد اضطراب ، استرس و افسردگی می‌شود.

نتایج بسیاری از مطالعات حاکی از آن است که غذاهای تخمیری باعث کاهش اضطراب اجتماعی در جوانان شده و به طور کلی مصرف باکتری‌های مفید منجر به افزایش شادکامی در افراد می‌شود.

بر این اساس ماست و سایر مواد غذایی تخمیری می‌توانند برای باکتری‌های طبیعی روده مفید بوده و اضطراب و استرس را کاهش دهند. از مواد غذایی تخمیری می‌توان به پنیر، کلم ترش و محصولات تخمیری سویا اشاره کرد. برای ورود به صفحه ی اینستاگرام کلیک کنید. تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
گزارش ویژه
پادکست
اتاق درمان