درد قلدرها و قربانیان شان از یک جا آب می خورد!

قلدری کودکان در مدارس، معضلی بزرگ در سراسر جهان است. کودکان قلدر و کودکانی که قربانی قلدری در مدارس می شوند، معمولا توجه و حمایت کافی را از پدر و مادر خود دریافت نمی کنند.

درد قلدرها و قربانیان شان از یک جا آب می خورد!

قلدری کودکان در مطالعات متعدد از زوایای گوناگون، مورد بررسی قرار گرفته است. پژوهش ها نشان داده است کودکان قلدر و آن دسته کودکانی که قربانی قلدری می شوند، در برخی موارد گذشته مشترکی دارند!

به گزارش خط سلامت محققان در تلاش برای پاسخ با این سوال که "چه چیزی باعث قلدری کودکان و قربانی قلدری شدن، می شود" از داده های مربوط به مردان و زنان با میانگین سنی 37 سال استفاده کردند. این شرکت کنندگان تجربیات خود را از زمان مدرسه و در زندگی، محیط کار گزارش دادند.

قلدری و قربانی قلدری شدن

قلدری، هر رفتاری را در بر می گیرد که کودک طی آن عمدا به دیگران زور می گوید، آن ها را به لحاظ روانی و جسمی آزار می دهد وتهدید می کند.

پژوهش ها نشان داده است قلدری و قربانی قلدری شدن تا حدی به نحوه رفتار پدر و مادر با فرزندان بستگی دارد.

گذشته مشترک قلدرها و قربانیان

محققان می گویند: اگر یک کودک از والدین خود حمایت کافی را دریافت کند، اعتماد به نفس او افزایش می یابد و احتمال بروز قلدری یا قربانی شدن کاهش می یابد.

حمایت خانواده از کودکان و نوجوانان منجر به ایجاد هویت، اعتماد به نفس و توانایی کنترل احساسات می شود و تاثیر مثبتی بر صفات روانی آنان در بزرگسالی دارد. عدم پذیرش کودکان از سمت خانواده و برخوردهای سرد تاثیرمنفی در هویت یابی و سلامت روان کودکان می گذارد و احتمال بروز قلدری یا قربانی قلدری شدن را افزایش می دهد. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید.

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است.

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان