علاقه به نمک با اعتیاد به مواد مخدر چه رابطه ای دارد؟ + آین یافته متعجب تان می کند

خط سلامت: اعتیاد به مواد مخدر یکی از معضلات مهم در جهان است که افراد زیادی را در دام می اندازد.

علاقه به نمک با اعتیاد به مواد مخدر چه رابطه ای دارد؟ + آین یافته متعجب تان می کند

اعتیاد به مواد مخدر تاثیرات روانشناختی و جسمی بسیاری دارد. اعتیاد مدارهای مغزی را تغییر می دهد. 

به گزارش خط سلامت میل به مصرف نمک با اعتیاد به مواد مخدر مرتبط است.

اعتیاد به مواد مخدر و مصرف نمک

اعتیاد به مواد مخدر عملکردهای مغزی را تغییر می دهد. تیمی از مرکز پزشکی دانشگاه دوک و دانشمندان استرالیایی دریافته‌اند مواد اعتیادآور ممکن است همان سلول‌های عصبی و اتصالات مغز را ربوده باشند که در خدمت یک غریزه قدرتمند و قدیمی به نام اشتها به نمک هستند.

تحقیقات آن ها در مورد جوندگان نشان می‌دهد چگونه ژن‌های خاصی در مغز که تعادل نمک، آب، انرژی، تولید مثل و سایر ریتم‌ها را کنترل می‌کند در هیپوتالاموس تنظیم می‌شوند. دانشمندان دریافتند الگوهای ژنی فعال شده با تحریک یک رفتار غریزی، یعنی اشتهای نمک، همان گروه‌هایی از ژن‌ها هستند که توسط اعتیاد به کوکائین یا مواد افیونی (مانند هروئین) تنظیم می‌شوند.

اگرچه غرایز مانند اشتهای نمک اساساً برنامه های عصبی ژنتیکی هستند، اما ممکن است به طور اساسی با یادگیری و شناخت تغییر کنند. هنگامی که برنامه ژنتیکی عمل می کند، تجربیاتی که بخشی از اجرای برنامه هستند در الگوهای کلی رفتار فرد تجسم می یابد و برخی از دانشمندان این نظریه را مطرح کرده اند که اعتیاد به مواد مخدر از مسیرهای عصبی غریزی استفاده می کند.

این مطالعه نشان داد یک غریزه کلاسیک، یعنی میل به مصرف نمک، یک سازمان عصبی را فراهم می کند که اعتیاد به مواد افیونی و کوکائین را تضعیف می کند. این تحقیق مسیرهای جدیدی را برای رویکرد تجربی به اعتیاد باز می کند. برای ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید. 

تمام مطالب سایت اختصاصی و توسط تحریریه خط سلامت تولید شده است، استفاده با ذکر منبع و لینک دهی بلامانع است. 

ارسال نظر

خط سلامت
فیلم ها
  • خط سلامت: عشق و حسادت با هم مرتبط هستند زیرا یک هورمون مشترک در این دو احساس نقش دارد. عشق احساسی است که به هورمون…

گزارش ویژه
پادکست
  • 00:00
    00:00
اتاق درمان